Dodano: 27 stycznia 2019 redakcja kwiecień 2024

fotos

Fot: jawamotorcycles.com

Powrót motocykli JAWA

Legendarna czeska marka JAWA powraca w dwóch odsłonach. Pierwsza oferowana jest przez producenta z Czech a druga przez indyjską firmę Mahindra Classic Legends Private Limited (CLPL).

W przypadku Jawy z Czech, technologia pochodzi z Chin, a dokładnie od modelu SHINERAY 400, jest to kopia Hondy CB400SS z silnikiem Hondy XR400. Co ciekawe, jeśli spojrzeć na zdjęcie Rometa 400 Classic , to można zauważyć, że mamy do czynienia praktycznie z tą samą maszyną.
Źródło: inforiders.pl

fotos
Jawa 350 OHC (Czechy).
Foto: auto.cz
fotos
Shineray.
Foto: shineray.com
fotos
Honda cb400ss.
Foto: webbikeworld.com
fotos
Romet 400 Classic.
Foto: rometmotors.pl

JAWA 300 CL

Konstrukcja tego motocykla inspirowana jest epoką słynnych „KYVACKA”, dwusuwowych motocykli JAWA 250 typ 353 i motocykl JAWA 350 typ 354, oba produkowane seryjnie od początku lat pięćdziesiątych do pierwszej połowy lat siedemdziesiątych. S. Świadczą o tym pod każdym względem takie elementy genetyczne jak zbiornik paliwa, boczne kufry czy tablica przyrządów.

Motocykl JAWA 300 CL spełnia normy emisji spalin EURO IV. Oprócz aktualnego modelu JAWA 350 OHC, ta nowość jest wyposażona w ABS wspomagający hamowanie przednich kół. Choć motocykl JAWA 300 CL swoim wyglądem przypomina motocykl zabytkowy, jego sercem jest najnowocześniejsza jednostka napędowa DOHC oraz sześciobiegowa skrzynia biegów.

Dowiedz się więcej
fotos
Jawa 300CL (CLPL).
Foto: jawa.eu