Dodano: 10 marca 2019

fotos

Ośrodek Kształcenia Kadr AUTO TRANSBUD - program szkolenia.


Konferencja szkoleniowa dla diagnostów.

W dniu 3 marca 2019 odbyła się kolejna konferencja szkoleniowa w Trąbkach niedaleko Wieliczki w województwie małopolskim.

Przedstawiamy krótką fotorelację z wydarzenia oraz przypomnienie najważniejszych tematów.


Lokalizacja

Konferencję zorganizowano w ośrodku szkoleniowym Santorini w Trąbkach. Santorini to ośrodek, który dysponuje salą konferencyjną dla trzystu osób. Na terenie obiektu znajduje się duży, zamknięty parking.

Okręgowa stacja kontroli pojazdów, która znajduje się w pobliżu ośrodka szkoleniowego, może być wykorzystywana do prowadzenia zajęć praktycznych.

Szczegóły lokalizacji
fotos
Santorini.
fotos
Rejestracja uczestników szkolenia.

Otwarcie konferencji

Na konferencję licznie przybyli wszyscy zainteresowani pogłębianiem wiedzy w zakresie badań technicznych pojazdów w tym przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów oraz wykonujący badania techniczne diagności.

Zbigniew Sikora

Przybyłych gości powitał organizator Dyrektor Ośrodka Kształcenia Kadr AUTO TRANSBUD Pan Inżynier Zbigniew Sikora. Po oficjalnym powitaniu Pan Dyrektor przedstawił program szkolenia, następnie poprowadził pierwsze zajęcia.

fotos
Inżynier Zbigniew Sikora.
fotos
Program szkolenia.

Grzegorz Wasyl

Zastępca Dyrektora Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców Urzędu Miasta Krakowa. W swojej pracy zajmuje się rejestracją pojazdów oraz badaniami technicznymi. Na szkolenie przygotował obszerny materiał instruktażowy, w którym między innymi, przedstawił interpretacje aktualnych przepisów prawa.
W przerwach odpowiadał na indywidualne pytania zadawane przez słuchaczy. Jako pierwszy jeszcze przed wykładem odbył jazdę testową samochodem elektrycznym BMW i3.

fotos
Grzegorz Wasyl.
fotos
Prezentacja.
fotos
Grzegorz Wasyl wykład.
fotos
Wykład.
fotos
Słuchacze.
fotos
Dyskusje podczas przerwy.

Grzegorz Kaszubski

Ekspert w zakresie działalności SKP doradca ADR. W swoim wystąpieniu objaśnił przepisy Ustawy Prawo Przedsiębiorców dotyczące kontroli diagnostów oraz przedsiębiorców prowadzących SKP. Omówił jak przeprowadzać badania techniczne pojazdów „resortowych” w aktualnym stanie prawnym. Wyjaśnił problemy szczególnych przypadków przeprowadzania badań technicznych pojazdów przewożących towary niebezpieczne ADR.

fotos
Grzegorz Kaszubski.
fotos
Grzegorz Kaszubski prezentacja.

BMW i3 prezentacja samochodu elektrycznego

Dzięki uprzejmości krakowskiego Dilera samochodów marki BMW, Firmy BMW Dobrzański uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z budową samochodu elektrycznego BMW i3. Można było odbyć jazdę próbną, aby poczuć, co znaczy elektromobilność BMW.
BMW i3 jest zaprojektowany od podstaw jako pojazd elektryczny o niespotykanej u innych producentów konstrukcji. Nadwozie wykonano z włókna węglowego a zespół napędowy z aluminium. Baterie najnowszego BMW i3 (120Ah) pozwalają na przejechanie w komfortowych warunkach ponad 250 km. Przyspieszenie od zera do stu kilometrów poniżej siedmiu sekund to „radość z jazdy” o czym przekonali się wszyscy, którzy skorzystali z jazdy testowej.

Więcej informacji o BMW i3.

fotos
Prezentacja BMW i3.
fotos
Prezentacja BMW i3.
fotos
Prezentacja BMW i3.
fotos
Prezentacja BMW i3.

Podsumowanie

Warto podkreślić znaczenie problematyki konferencji oraz potrzebę stałej wymiany doświadczeń i współpracy pomiędzy organami rejestracji pojazdów a SKP. Uczestnicy wyrazili nadzieję kontynuacji tematyki konferencji w kolejnych spotkaniach.

Na zakończenie konferencji wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia potwierdzające odbycie szkolenia oraz materiały na płycie CD.

fotos
Goście konferencji opuszczają salę wykładową.
fotos
Materiały szkoleniowe.

Zaproszenie na warsztaty szkoleniowe
„Badania samochodów hybrydowych i elektrycznych”.

W związku z dużym zainteresowaniem tematyką badań technicznych pojazdów hybrydowych i elektrycznych organizujemy warsztaty dla diagnostów.

Warsztaty będą prowadzone w małych grupach w stacji kontroli pojazdów w Sieprawiu.

fotos
Napęd hybrydowy - BMW 225xe iPerformance Active Tourer.
fotos
BMW 225xe iPerformance Active Tourer.